SATIŞ PAZARLAMA DANIŞMANLIK HİZMETLERİM

SATIŞ PAZARLAMA DANIŞMANLIK HİZMETLERİM

PROFESYONEL DANIŞMANLIK İŞLERİNİZDE, YÖNETİM, SATIŞ, PAZARLAMA FARK ETMEZ, HAYATTALARSA “ANNENİZ VE BABANIZIN KÜLTÜRÜNÜ” AŞAMAZSINIZ.

Necdet UYGURER’in yönetim danışmanlık hizmetlerinde “ danışan “ şirket ile ilk tanışma çoğunlukla diğer danışan şirket referansları ile olmaktadır. Danışan yaklaşık 20 – 70 milyon Dolar kadar ciro sahibi olan, aile şirketi yapısında ancak bağlayıcı kararları tek kişinin verdiği şirketlerdir. Danışmandan istenen, şirketin genel yönetimine farklı ve deneyimli bir gözle bakış, yorum, kritik ve öneri yapılmasıdır.Hizmetin özü kararların nasıl alındığı ve nasıl uygulandığının değerlendirilmesidir.

Hizmetin etkinliği bağlayıcı kararları veren yönetici ve bu yöneticinin yakın çevresinin karar alma psikolojisinin tanınması ve etkilenmesine bağlıdır. Bu kapsamda danışan şirket sahibi, etkin yöneticileri ve yönetime yakın çevrenin hatasız tanınması, davranışlarının doğru ” okunması “, değer ve inançlarının doğru tahmin edilmesi danışmanlığın en önemli parçası olmaktadır.

Necdet UYGURER yönetim danışmanlık hizmetleri, Pandemi döneminde  yaklaşık 2 ile 3 ay kadar süren, somut amaçlı, keskin odaklı, “kompakt” danışmanlık paketleri şeklinde sunulmuştur.

Hizmeti alan tarafta muhatap, iş sahibi veya yönetim kurulu başkanı veya aybı zamanda aile üyesi/hissedar da olan genel müdür düzeyinde yöneticiler olup yaklaşık % 40 ı hanımlardır.

Necdet UYGURER in danışmanlık yaklaşımı, danışmanlık referansları ve pek çok bilgiyi, yönetim ve satış/pazarlama danışmanlık hizmetlerine özgü ;

www.necdetuygurerdanismanlik.com sitesinde bulabilirsiniz.

Ağustos 2023 itibarı ile öne çıkmış olan satış pazarlama danışmanlıklarım;

– Şirkete özgü kota, prim ve ödül kurgusunun yapılması (en sık istenilen, birinci sıradaki danışmanlık hizmetimdir)

– Şirket bütçesi içinde dinamik satış bütçesi kurgusu yapılması ( en sık istenilen ikinci hizmettir)

– Satış pazarlama arka planı hiç bulunmayan aile şirketi yöneticileri için pratik satış ve pazarlama kültürü

(satış ve pazarlama için ayrı ayrı yapılmaktadır)

– Satışta müşteri ziyaret, CRM raporları kurgu ve yönetimi

– Satışta olması gereken “norm” kadro ve ilintili müşteri ziyaret sayısı (gün/adam) hesapları

– Özellikle satış müdürü odaklı sorunların kısa sürede (bir kaç hafta içinde) çözülmesi ve

– 2021 Yaz koşullarında (Pandemi dönemi) uzaktan satış yönetimi, satış takibi, satış ekip motivasyonu ve uzaktan yeni satışçı eğitim kurgularıdır.

Genelde;

Bu hizmet genellikle Yönetim Danışmanlığı hizmeti ile birlikte veya ilişkili olarak verilebilmektedir.

Özü, şirketin nasıl satış yaptığının anlaşılması ve şirket ve satışcılarının içinde bulundukları koşullarda satışların daha düzenli, daha motive, daha iyi yapılması için gerekli olan işleri satış kadroları, üst yönetim ve satışa ilgili diğer bölümlerle birlikte çalışarak yapmaktır.

Bu danışmanlık hizmetleri bir veya birkaç güne sığacak şekilde verilmektedir. Sürekli danışmanlıklar ise yaklaşık ayda iki çalışma günü süresinde ve yaklaşık 6 ay süreli olmaktadırlar.

Satış /pazarlama danışmanlığı hizmetinde ” vaat ve taahhüdüm ”  hizmet verdiğim şirketlerde bir kaç aylık sürelerde satış performansı ve pazarlama etkinliklerindeki GÖZLE GÖRÜLEBİLİR  olumlu değişimlerdir.

Daha ayrıntılı bilgiler, referanslar için www.necdetuygurerdanismanlik.com 

 

KAPAT