ORTA ÖLÇEKLİ ŞİRKETLER İÇİN KURUMSAL KİMLİK VE KÜLTÜR, GEREKLİMİ, MÜMKÜNMÜ? NASIL?

ORTA ÖLÇEKLİ ŞİRKETLER İÇİN KURUMSAL KİMLİK VE KÜLTÜR, GEREKLİMİ, MÜMKÜNMÜ? NASIL?

BU SEMİNERİN İÇERİK VE AKIŞ BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN necdetuygurer@hotmail.com ile iletişim kurunuz

Daha önce bu sayfada;

Muhasebe bir formalite değil, odağında kar olan şirket “kararları” için verilerin toplanıp, düzenlendiği bir işlevdir. Yönetim için “vaz geçilemez” ve “işlevseldir”, sadece mali mevzuat ve mükellefiyetler için görmek “gaflettir”, “cehalettir”. Özü Antik Mısırdan beri değişmemiştir “dengedir”. Muhasebe bir mantıktır, kuralları net ve sade olan bir mekanizmadır, sade ve etkili bir “matematiği” vardır. Bir genç yönetici genel müdür adayı ise, genel müdür olacak ise ve de özellikle mühendislik, kimyagerlik benzeri “teknik” bir alandan geliyorsa, muhasebenin mantığını, mekaniğini bilmek zorundadır. Bu iş hiçte zor değildir. Muhasebenin kontrolü ise bir kaç tane “püf” noktayı bilmekten geçer. Konumuz budur.

Çalışmamız, işinin şirketinin muhasebesine “hükmetmek” durumunda olan yöneticiler için tasarlanmış, pratik, etkin, çarpıcı örnekli 4 saatlik bir çalışmadır. En basit şekli ile ve bol bol uygulama gösterilerek yapılacaktır.

Dikkatle izlerseniz “muhasebede hata yapmaz ve hata yaptırmazsınız”.

İçerik için lütfen necdetuygurer@hotmail.com a erişiniz. En geç 12 saat içinde e postanızda olacaktır. Çalışmamız çoğu kez, kişiye özel, özgün ve birebir yapılmaktadır. Gerçek muhasebe belge ve raporları kullanılmaktadır

 

Bu Sayfada Önceden;

PROFESYONEL DANIŞMANLIK İŞLERİNİZDE, YÖNETİM, SATIŞ, PAZARLAMA FARKETMEZ, HAYATTALARSA “ANNENİZ VE BABANIZIN KÜLTÜRÜNÜ” AŞAMAZSINIZ.

Ncdet UYGURER’in yönetim danışmanlık hizmetlerinde “ danışan “ şirket ile ilk tanışma çoğunlukla diğer danışan şirket referansları ile olmaktadır. Danışan yaklaşık 20 – 70 milyon Dolar kadar ciro sahibi olan, aile şirketi yapısında ancak bağlayıcı kararları tek kişinin verdiği şirketlerdir. Danışmandan istenen, şirketin genel yönetimine farklı ve deneyimli bir gözle bakış, yorum, kritik ve öneri yapılmasıdır.Hizmetin özü kararların nasıl alındığı ve nasıl uygulandığının değerlendirilmesidir.

Hizmetin etkinliği bağlayıcı kararları veren yönetici ve bu yöneticinin yakın çevresinin karar alma psikolojisinin tanınması ve etkilenmesine bağlıdır. Bu kapsamda danışan şirket sahibi, etkin yöneticileri ve yönetime yakın çevrenin hatasız tanınması, davranışlarının doğru ” okunması “, değer ve inançlarının doğru tahmin edilmesi danışmanlığın en önemli parçası olmaktadır.

Necdet UYGURER yönetim danışmanlık hizmetleri, Pandemi döneminde  yaklaşık 2 ile 3 ay kadar süren, somut amaçlı, keskin odaklı, “kompakt” danışmanlık paketleri şeklinde sunulmaktadır.

Hizmeti alan tarafta muhatap, iş sahibi veya yönetim kurulu başkanı veya aybı zamanda aile üyesi/hissedar da olan genel müdür düzeyinde yöneticiler olup yaklaşık % 40 ı hanımlardır.

Necdet UYGURER in danışmanlık yaklaşımı, danışmanlık referansları ve pek çok bilgiyi, yönetim ve satış/pazarlama danışmanlık hizmetlerine özgü ;

www.necdetuygurerdanismanlik.com sitesinde bulabilirsiniz.

KAPAT